Analiza w Tatrach 2023

Analiza w Tatrach 2023 - to już kolejne z cyklu seminariów, w których udział biorą zarówno studenci matematyki, głównie z Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego, jak również doświadczeni naukowcy z kraju i z zagranicy.

Analiza w Tatrach 2023 - to już kolejne z cyklu seminariów, w których udział biorą zarówno studenci matematyki, głównie z Uniwersytetów Warszawskiego i Jagiellońskiego, jak również doświadczeni naukowcy z kraju i z zagranicy. Spotkanie odbyło się w dniach 10-14 września 2023, tradycyjnie w malowniczej scenerii polskich Tatr w miejscowości Małe Ciche. Poświęcone było szeroko rozumianej analizie matematycznej ze szczególnym uwzględnieniem takich jej obszarów jak rachunek wariacyjny, optymalizacja, równania różniczkowe cząstkowe, analiza funkcjonalna i harmoniczna. Wydarzenie to, stanowiące niepowtarzalną okazję do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń naukowych, zaczyna na trwałe wpisywać się do kalendarza imprez matematycznych, a Małe Ciche nabiera coraz większego znaczenia na matematycznej mapie Polski.